Miks turundada Facebook-is?

Facebook-i kontosid on kokku 1,2 miljardit, millest regulaarselt (iga päev) logib sisse 60% kasutajatest. Mitmed Facebook-i lisavõimalused annavad efektiivse turundusplatvormi ettevõtetele uute klientide leidmiseks ja ka brändi kinnistamiseks.

Facebook-i abiga saab ettevõte:

 • Kujundada mainet ja tõsta brändi väärtust
 • Korraldada kampaaniad täpsele sihtrühmale
 • Hoida ja arendada olemasolevaid kliendisuhteid ja luua uusi
 • Suurendada veebilehe külastatavust
 • Kasvatada toote/teenuse vastu huvi ja suurendada müügitehinguid
 • Saada kiiret tagasisidet ja tekitada usaldust

Eduka Facebook-i kampaania alus?

Selgete eesmärkide püstitamine on tähtis!

Eesmärkide püstitamine ja täpse plaani olemasolu on edu saavutamise alus. Kirjuta konkreeetselt, mida loodetakse Facebooki vahendusel saavutada ja pane paika ka mõõdetavad müügitulemused, mis mõjutavad ettevõtte kasumi suurust. Vali välja näiteks mõni konkreetne toode, mille liikumist peale reklaami aktiveerimist on lihtne jälgida.

Turundamise eesmärkideks võivad olla:

 • Kliendibaasi suurendamine
 • Fännibaasi kasvatamine
 • Veebilehe külastatavuse suurendamine
 • Toote/teenuse päringute kasv
 • Müügitehingute arvu suurendamine
 • Ettevõtte imago kinnistamine

Selgita välja kliendi vajadused

Kui ei tea kliendi vajadusi, siis on keeruline ka tema vajadusi rahuldada. Leia vastused küsimustele: kes on peamised kliendid ja millest nad huvituvad ning millele reageerivad?

Keskendu potentsiaalse ja ka olemasoleva kliendi vajadustele.

Facebooki lehest peab olema külastajale reaalselt kasu. Sellega suurendad külastaja tähelepanu võitmise tõenäosust, mille läbi, kas kohest või hilisemat reaalmüüki. Facebooki kontot hallates on oluline järjepidevus ja pakkuda regulaarselt (nt kord nädalas) kliendile uut ning huvipakkuvat infot. Järjepidevus toob ka kliendi peale esmakülastust tagasi sinu lehele ning tutvub juba uue ja huvitavaga ning samas võib see tekitada huvi ka eelnevate pakkumise vastu.

Plaaneeritud postitamine FaceBook-is

Plaanita postitamine Facebookis ei ole hea idee, kuna see „risustab“ klientide postkaste ning sinu poolt postitatud kõige olulisem info võib jääda märkamatuks. Kui soovid Facebook’s kasvatada veebilehe külastusi ja ka päringute arvu, siis tõhus võimalus selleni jõudmiseks on postitada oma Facebooki seinale näiteid tehtud töödest.

Tehtud tööde postitamine Facebook’s aitab kaasa sellele, et külastaja postitustest huvituks ning seejärel ka kodulehte külastaks. Tehtud tööd võiks valida soovitud sihtrühma silmas pidades, aga samas peaks arvestama huvi tekitamiseks ka valitsevaid trende, et postitus tuleks atraktiivne – näiteks hästi toimivad suhtlusvõrgustikus postitustena praktilised tooted, ökotooted. Kui tundub endalegi vajalik, siis neid tooteid/teenuseid jagatakse ka teistega rõõmuga. Sotsiaalvõrgustikes huvitutakse väga teiste arvamusest ning seepärast on tõhus ka referentside postitamine, mis on eelnevalt kokku lepitud.

Kuidas Facebook’s reklaamida?

Facebook-i reklaam teeb Sinu kampaania nähtavaks ainult sinu poolt valitud sihtrühmale. Sihtgrupini jõudmine on demograafia põhine ning saab kasutada kõiki parameetreid, mida ühe Facebook-i konto loomiseks on sisestatud. Facebook-i profiilid sisaldavad väga palju infot, näiteks vanus, elukoht, sugu, huvid – kõik, et luua endale sobiv identideet. Edukas Facebook kampaania täidab seatud eesmärgid ning toob kaasa uusi fänne, kes soovivad ka edaspidi hoida enda Teie tegemistega kursis.

Facebook’s reklaamimise peamiseks eeliseks on soodne kliki hind ja täpne suunamine. Levinuim Facebook-i reklaamimise eest tasustamine on klikipõhine ehk kehtib CPC, kus siis maksad iga reaalse suunamise eest ning reklaamide kuvamiste eest lisakulutusi ei tule. Teine variant on kuvamiste eest maksmine ehk CPM – sellisel juhul maksad iga tuhande näitamise eest ühe korra. Keskmine ühe kliki või tuhande näitamise hind on 0,1 – 0,2€.

 

Miks ettevõte vajab kodulehte?

Teie ettevõtte võidab juurde usaldusväärsust
Teenuste ja toodete kohta otsitakse informatsiooni eelkõige internetist. Kui Teie ettevõttel kodulehte pole, siis Teid on praktiliselt võimalu leida. Kogemused näitavad, et pigem valitakse ettevõte, kellel on korralik koduleht ning tutvustav informatsioon, kui täiesti tundmatu ettevõte. Lihtne ning moodne koduleht näitab Teie hoolivust klientidesse ning tõstab nende usaldusväärsust Teie ettevõtte suhtes.

Ära lase konkurentidel oma kliente üle võtta
Kui Teie firma kohta ei leia mingit infot, siis potentsiaalsed kliendid lähevad konkurentide juurde. Vaevalt mõni firmaomanik seda soovib.

Koduleht säästab sinu aega
Info jagamine klientidele võtab aega. Tavaliselt tehakse seda telefonitsi, näost näkku, reklaamvoldikuid jagades või e-postiga. Lihtsam oleks infot jagada kodulehel. Mida rohkem informatsiooni kodulehel on, seda vähem sa aega raiskad klientide küsimustele ja nende nõustamisele. Nagu me kõik teame, aeg on raha. Kasuta aega mõistlikult.

Koduleht on 24/7 kättesaadav
Sinu koduleht koos toodete või teenust tutvustava infoga on alati kättesaadav nii püsiklientidele kui ka potensiaalsetele uutele klienditele.

Kliendid on alati hästi informeeritud
Kodulehe pidev uuendamine ja muutmine annab mitu eelist. Esiteks on kliendid alati hästi informeeritud ning teiseks otsingumootorid tõstavad Su kodulehe otsingutulemustes ettepoole. Kodulehte on palju lihtsam uuendada, kui paberist kataloogi või reklaamvoldikuid. Kui prinditud reklaamid muutuvad kiiresti vanaks, siis kodulehel olevat reklaami ning uudiseid saad uuendada igal ajal. Võidavad mõlemad pooled, nii klient kui ettevõtja.

Võimalik haarata laiemat turgu
Kodulehe saab teha mitmekeelse, et see aitaks kaasa oma toodete või teenuste tutvustamisel välismaa klientidele.

Sinu sõbrad saavad kaasa aidata ettevõtte tutvustamisel
Märksõnadeks on Facebook ja suusõnaline levimine. Kui küsitakse, mis firma sul remonditöid tegi, siis ega firma nimi ei tulegi meelde, küll aga nende kodulehe aadress. Siit ka soovitus, et mõelge oma kodulehele lihtne ning meeldejääv domeen. Facebook Like Box tuleks samuti paigaldada igale kodulehele. Kui koduleht, toode või teenus klientidele meeldib, siis oma rahulolu näitamiseks on vähim, mis nad teha saavad, “Meeldib” vajutamine. Tänu sellele saate jällegi uusi potentsiaalseid kliente.

Koduleht on soodsaim reklaam sinu ettevõttele
Kodulehe maksumus on ühekordne. Edasi tuleb tasuda ainult 3-6 eurot kuus domeeni ja serveri eest. Kui nüüd mõelda, palju maksab reklaam ajalehes või internetis, siis on kõigile selge, kumb odavam on. Teiseks, kodulehest on kindlasti rohkem kasu, kui paarist reklaamist ajalehes – seda just informatsiooni rohkuse ja 24/7 kättesaadavuse poolest.